ogrencietkinlikler-header

Çevre ve deniz temizliği bilincini arttırarak, deniz temizliliği konusunda yerel halkın ilgisini çekmek ve halkımızı denizlerimize karşı daha duyarlı bir hale getirmek projenin temel amacıdır. Bu kapsamda projenin uygulanabilirliği ve etkin olabileceği yer olarak İzmir’in Urla ilçesine bağlı İskele mevkisi seçilmiştir. E.Ü. Su Ürünleri Fakültesi Topluma Hizmet Uygulamaları dersini alan 2. sınıf öğrencileri çevre ve deniz temizliği bilincini artırmak amacıyla kıyı alanlarımızın temizliği için kampanyanın 5’incisi bu yıl 12 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirmiştir. Urla Belediyesi çalışanları, dersi veren öğretim üyelerinden Doç. Dr. Serpil SERDAR, Doç. Dr. Cem AYGEN, Fakültemiz ve UDMYO öğrencilerinin katılımı ile birlikte saat 10’da başlamıştır. Uygulama sahası olarak Urla İskele ile Gelinkaya arasındaki 3 km’lik sahil şeridi belirlenmiştir. Öğrencilerimizin bir kısmı kıyı şeridinde temizlik yaparken bir kısmı deniz içindeki katı atıkları SCUBA ve serbest dalış teknikleri kullanarak toplamışlardır. Temizlik çalışmasında Urla Belediyesi temizlik görevlileri öğrencilere eldiven, çöp poşetleri ve çıkan çöplerin taşınmasında kullanılmak üzere belediye ye ait bir çöp arabasıyla da katkıda bulunmuşlardı

Projeye Katkıda Bulunan Kuruluşlar:
Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi
Ege Üniversitesi Urla Denizcilik Meslek Yüksek Okulu
Urla Belediyesi

Bir Sosyal Sorumluluk dersi olan "Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi" kapsamında fakültemizin her yıl Mayıs ayında Urla İskele'de düzenlediği ve sloganı "DAHA TEMİZ DENİZ" etkinliği 16 Mayıs'ta yapıldı. İskele civarında toplu olarak yapılan deniz temizliğinde 2,5 ton çöp çıkarıldı.

16 Mayıs 2011 günü, "Sosyal Sorumluluk Proje Dersi" kapsamında, "DAHA TEMİZ DENİZ" sloganıyla URLA İSKELE'de deniz temizliğinin ikincisi yapılmıştır. Etkinliğe, Urla Belediye Başkanı Selçuk KARAOSMANOĞLU, fakülte dekanımız, öğretim üyelerimizden Doç.Dr. Halil ŞEN, Yrd.Doç.Dr. Hakan KAYKAÇ, Urla İdare Amiri Duygu ŞEN ve dersi alan öğrenciler ve Urla Belediyesinin temizlik ekibi katıldılar.

14 Mayıs 2010 günü, "Sosyal Sorumluluk Proje Dersi" kapsamında, "DAHA TEMİZ DENİZ" sloganıyla URLA İSKELE'de deniz temizliğinin ikincisi yapılmıştır. Etkinliğe, Urla Belediye Başkanı Selçuk KARAOSMANOĞLU, Su Ürünleri Fakültesi dekanı, Doç.Dr. Halil ŞEN, Yrd.Doç.Dr. Hakan KAYKAÇ, Urla İdare Amiri Duygu ŞEN ve dersi alan öğrenciler ve Urla Belediyesinin temizlik ekibi katıldılar.

Etkinlik Takvimi

Pzt Sal Çrş Prş Cu Cts Pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31