hakkimizda

a blBu binamızın yapımı 2013 yılında tamamlanmış olup, dekanlık, ofisler, öğrenci işleri, derslikler, laboratuvarlar, teknik çizim salonu, bilgisayar odası, müze gibi çok sayıda olanağı içerisinde barındırmaktadır. Ayrıca fakülte dışı sınavlar (ÖSYM, Açıköğretim v.b.) bu binadaki dersliklerimizde yapılmaktadır.

Konumu Google Haritalar'da açmak için tıklayınız. 

b blEge Üniversitesi Bornova Kampüsü'nün doğusundaki öğrenci yurtları (KYK) tarafında yer alan bu binamızda, öğretim üyesi ofisleri, laboratuvarlar, bölüm sekreterlikleri, toplantı salonu ve Orhan Kılıç Konferans Salonu yer almaktadır.

Konumu Google Haritalar'da açmak için tıklayınız.

c blUrla İskelesi'nde bulunan bu yerleşkemizde, öğretim üyesi odaları, kütüphane, laboratuvarlar, derslikler, yetiştiricilik havuzları ve yem üretim tesisleri bulunmaktadır. Öğrencilerimiz belirli eğitimlerini bu yerleşkede almaktadır.

Konumu Google Haritalar'da açmak için tıklayınız.

d blHoma Eğitim Araştırma ve Uygulama Dalyanı, Ege Denizi kıyı şeridinde bulunan 9 dalyandan ve İzmir Körfezi'nde yer alan 5 (Çakalburnu, Çalıbaşı, Homa, Küçük Dalyan [Kırdeniz Dalyanı] ve Ragıppaşa) dalyandan günümüzde çalışır durumda olan tek dalyandır. Homa Lagün sistemi, yaklaşık 40.000 hektarlık alana sahip Gediz Deltası'nın (16 No'lu özel koruma alanı) güneyinde 1824 ha alana sahip ve derinliği 0.2-1.0 m arasında değişen hassas bir sulak alan özelliğindedir. İzmir Kuş Cenneti içinde bulunan Homa Dalyanı, İzmir Körfezi'nin balıklandırılması, kuşların beslenme üreme alanı olması dolayısı ile son derece önemli bir doğal mirastır. Bu dalyan içerisinde bulunan Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'ne ait binada uygulama, izleme ve araştırma çalışmaları yürütülmektedir.

Konumu Google Haritalar'da açmak için tıklayınız.