hakkimizda

Lise’yi bitiren öğrenciler için rektörlüğümüzün her sene düzenlediği Tercih Günleri'nin dokuzuncusu, bu sene 20-21 Temmuz tarihinde, E.Ü. Kütüphane binasının üst katında “Üniversiteye Doğru Tercih Ege” ismiyle yapıldı. Üniversitemizin tüm fakülte temsilcilerine ait tanıtım standlarının bulunduğu etkinliğin ilk günü, standları gezen fakültemizin Dekan V. Prof.Dr. Uğur SUNLU ve Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Halil ŞEN, standımızı da ziyaret etti. Etkinlikte, 2 gün boyunca standımıza gelip soru soran ailelere ve gençlerimize detaylı bilgi verildi. Su Ürünlerinin geleceği, su ürünleri bitirildikten sonra sektördeki iş imkânlarıyla ilgili sohbet yapıldı, bilgi verildi. Öğrencilerimizin yapacağı tercihlerin hayırlı olmasını gönülden ister, başarılar dileriz.

Her sene yapılan Tanıtım Günlerinin 20.si bu sene 25-26 Nisan tarihleri arasında Ege Üniversitesi Büyük Spor Salonunda gerçekleştirildi. Tüm fakültelerin lise son sınıftaki meslek seçimi aşamasındaki öğrenciler için kendi tanıtımlarını yaptıkları etkinliğe, Ege Bölgesindeki liseler büyük oranda katıldılar. Misafir öğrencilere hazırladığımız standımız büyük ilgi gördü. Tanıtım Komisyonumuzun organize ettiği tanıtımımızı 2 gün boyunca en güzel şekilde gerçekleştirdik. Standımızın kurulmasından kaldırılmasına kadar emeği geçen tüm idari ve akademik personelimize, sağladığı olanaklar için de dekanlığımıza teşekkür ediyoruz.

Fakültemizin Tanıtım Komisyonu, 23 Mart 2017 Perşembe günü Bornova Mustafa Kemal Anadolu Lisesi’ne ziyarette bulunarak, öğrencilere Su Ürünleri Mühendisliği ve fakültemiz konusunda bilgi verdi.

PlanBu yıl 8‘incisi düzenlenen ve Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı olan Future Fish Eurasia; Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, 02 - 04 Haziran 2016 tarihleri arasında Gaziemir'deki yeni fuar alanında Fakülte’mizin de katılımı ile kapılarını açtı.
Future Fish Eurasia Fuarı, başta T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ege İhracatçı Birlikleri ve Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG) olmak üzere, sektörün tüm dernek, birlik, kurum ve kuruluşlarının, lider firmalarının ve üniversitelerin katılımları ile gerçekleştirilmekte. Halka kapalı olan fuar, sadece sektöre hizmet veren kişilerin ziyaretine açık bulunmaktadır.
Fuarı ziyaret etmek isteyenler, 02 Haziran Perşembe ile 04 Haziran 2016 Cumartesi günlerinde 10:00 ile 18:00 saatleri arasında İzmir Gaziemir’deki yeni hizmete giren Fuar İzmir’deki D salonuna gelebilirler. Fakültemiz 264 nolu stantta hizmet vermektedir.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Bornova Bilim Şenliği, 10-13 Mayıs 2016 tarihleri arasında Bornova Büyük Parkta, Parkta Bilim Var! Sloganıyla düzenlendi. Tübitak tarafından desteklenen etkinlik, özellikle ilköğretim aşamasında bulunan öğrencilere bilimi sevdirmek amacını taşıyor. Minik ziyaretçiler özellikle büyük ilgi gösterdiği standımızda, planktondan balıklara kadar uzanan bir yelpazede sucul yaşam hakkında bilgiler verildi.

Bilimhaftasi8

4-6 Mayıs 2016 tarihleri arasında EÜ Kampüsünde düzenlenen Ege Üniversitesi Bilim Haftası’nda, bilim insanları ile öğrenciler; deneyler, bilimsel sergiler, sunumlar ve üniversite içi geziler ile bir araya geldi. Etkinlik bilimi özellikle ilköğretim çağındaki çocuklara sevdirmek ve bilimsel yaklaşımı benimsemiş genç nesiller yetiştirmenin önemini vurgulamak amacını taşıyor.

Daha önceki yıllarda ilki Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen “Avrupa Bilim Eğlence Geceleri” gibi gençlere yönelik etkinliklerin başarısı ve yoğun talep görmesi üzerine bu yıl sekizincisi düzenlenen Ege Üniversitesi Bilim Haftası’nda, katılımcılar pek çok bilim dalı hakkında hem bilgi aldı, hem de bu bilimlerin gündelik yaşamdaki yerleri ve uygulamaları ile ilgili deneylere katıldılar.

Küçük öğrenciler fakültemizin standına büyük ilgi gösterdi.

Üniversite tercih sürecinde olan öğrencilere üniversitemizdeki eğitim olanaklarını tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen Tanıtım Günleri'nin 19.'su 26-27 Nisan 2016'da Ege Üniversitesi Büyük Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Fakültemizin standı her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencilerden büyük ilgi gördü. Tanıtım grubumuzun yanı sıra rektör hocamız Prof.Dr. Candeğer Yılmaz ve dekanımız öğrencilere fakültemizin eğitim ve bilimsel araştırma olanakları, su ürünleri mühendisliği mesleği ve geleceği konularında bilgiler verdi ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar. 

Fakülte Tanıtım Komisyonumuz, 7 Nisan 2016’da Mustafa Kemal Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen “Meslek Tanıtım Günleri” etkinliğine katılarak, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine Su Ürünleri Mühendisliği mesleği, Su Ürünleri Sektörü ve fakültemizde yapılan bilimsel çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Tanıtım sonunda öğrenciler ve öğretmenleri komisyon üyelerimize fidan armağan ettiler.